Динозаври на Малинщині

динозаври на малинщиніНещодавно в електронному виданні «Gazeta.ua»  В. Грищенко – кандидат геолого-мінералогічних наук, співробітник науково-природничого музею НАН України повідомив, що біля станції Пинязевичі  в кар’єрах у граніті  і в покладах крейди було виявлено залишки динозаврів. Це були водоплаваючі і літаючі види. Подібні залишки динозаврів в Україні виявлені лише в Криму. Якщо на Малинщині це були залишки у вигляді зубів, то в Криму – біля Сімферополя в Кіловському кар’єрі – окремі кісточки, на які розпадався хребет.

Знахідки давніх тварин та птахів в Малинських кар’єрах відомі вже давно. У 2008-2013 роках малинчанин В. Піковський, а також група студентів з Києва і Криму віднайшли в Малинських кар’єрах зуби стародавніх риб, кістки, молюски та  зуби кількох акул (на фото).

динозаври на малинщині 2Знахідки іхтіозаврів датуються епохою геологічного періоду, який називався палеогеном. Цей період розпочався біля 66 млн. років тому і завершився 23 млн. років тому. В палеогені клімат був рівним тропічним. Практично вся Європа  у той час  була вкрита вічнозеленими тропічними лісами, і лише в північних областях росли листопадні дерева. Ми маємо бути горді тим, що Малинщина –  одна з найдавніших територій на Україні, заселених різними видами динозаврів.

Література:

  1. Малинский карьер // Палеонтологический портал «Аммонит. ру».

2. Сорока Т. «Якби у Малині створили краєзнавчий музей, такого в Україні не було б…» // Малинські новини. – 2008. – 12 січня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сайт створений за ініціативою Малинського міського краєзнавчого музею