Малинське городище приховує ще не одну таємницю

 

DCIM100MEDIADJI_0014.JPG

Місцеві засоби масової інформації  вже писали про попередні підсумки роботи археологічної експедиції на місці знаходження Малинського городища. Вони  підтвердили не лише висновки  попередніх археологічних досліджень,  але й відкрили багато нового, що дозволяє вже зараз з оптимізмом дивитися на його подальше вивчення. Керівник експедиції А. Петраускас, базуючись на числених знахідках різних епох, образно висловився, що Малинське городище було чимось подібним до матрьошки: на місці більш давнього городища місцеві жителі зводили нове.

Найдавніше з них (а, можливо, і не найдавніше) сміливо можна віднести до 8-9 століть. Швидше за все, воно було центром одного з древлянських племінних угрупувань (можливо маличів). Більше того, його можна вважати одним з найдавніших міст Східної Європи.

Після карального походу київської княгині Ольги на Древлянщину городище було спалене. Та воно швидко відновилося. Це й не дивно, адже на думку відомого вченого, член-кореспондента НАНУ, доктора історичних наук О.Моці Малинське городище було одним з пунктів на торговому шляху Київ-Ругенсбург (торговий шлях з Київської Русі у Західну Європу).

Вдруге Малинське городище  зазнало значних руйнувань під час монголо-татарської навали. Але й після цього життя на ньому не припинилося. А у 16 ст. зусиллями панів Немиричів на місті старого городища збудовано Малинський замок для оборони від турецько-татарських набігів (дивитися нашу статтю «Замок Немиричів»).  Про його існування відомо з документів  середини 17 ст. В часи Визвольної війни під проводом Б.Хмельницького козацько-селянські повстанські загони зруйнували цей замок, що належав панам Єльцям.

Наприкінці 19-го початку 20 ст.  на місці давнього городища поміщики Гижицькі збудували  господарські споруди (в народі відомі як маказин).

Отже, на території Малинського городища життя безперервно тривало майже півтори тисячі років. Кожна з епох залишила на ньому свої сліди. Тому подальші археологічні розкопки  на місці давнього Малинського городища безумовно  відкриють ще не одну цікаву сторінку  історії Малинщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сайт створений за ініціативою Малинського міського краєзнавчого музею