Розкрито таємницю ліній Наска в Перу

imagesЩе донедавна багато вчених вважали, що лінії Наска в Перу, які залишили там давні цивілізації, були витвором рук позаземних цивілізацій. Там археологи були зовсім іншої думки. Вони вірили, що навіть найдавніші цивілізації здатні творити такі складні споруди. І ось нещодавно, залучивши космічні знімки, вони отримали підтвердження, що в давнину акведуки (споруда для подачі води до населених пунктів або зрошувальних полів) і лінії Наска становили єдину систему. Про це повідомило видання Daily Mail.

Частина з них зберіглася і нині і носить назву пукіос. Як відзначає археолог Роза Лазапонара, пукіос були «складною гідравлічною системою, збудованою для витягнення води з підземних водоносних горизонтів», які зробили пустелю придатною для життя. За допомогою пукіос вода була доступна представникам культури Наска цілий рік. Нею користувалися як у побутових, так і в сільськогосподарських цілях.

На думку антропологів, наявність таких складних споруд означала присутність в суспільстві високої ієрархії. Лінії Наска розташовані на однойменному нагір’ї і утворені приблизно 30 малюнками, 700 геометричними фігурами і 13 тисячами полос. Перша згадка про малюнки з’явилася в XVI ст. Найймовірніше, лінії Наска могла залишити однойменна культура, що проживала в регіоні в період біля 3-1,2 тис. років тому.

P.S. Нам залишається лише позаздрити техніці досліджень археологів інших країн. Адже її використання на наших територіях безумовно значно допомогло б нам зрозуміти давнє минуле нашого краю.

За матеріалами: http://statuspress.com.ua/news

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сайт створений за ініціативою Малинського міського краєзнавчого музею