Звернення до читачів

Шановні друзі!

У цьому році сприяння керівництва Малинської міськради та депутатського корпусу міста наблизило створення музею історії міста. Це справа дуже складна, адже в багатьох містах історичні музеї існують вже десятки років і зібрали тисячі експонатів, спогади сотень людей – безпосередніх творців життєпису їх населених пунктів. Разом з тим, ми не розпочинаємо з чистого аркуша. Зусиллями багатьох поколінь малинських краєзнавців створена загальна картина розвитку міста, показано його місце в історії України. У 1993 р. С. Студінським та В. Тимошенком видано книгу «Історія Малина», яка стала однією з перших спроб відтворення загальної історії міста в часи утвердження незалежності України. Та багато сторінок історії Малина і Малинщини ще чекають на своїх дослідників.

Саме цю мету ми переслідуємо, створюючи сайт, який Ви щойно відкрили. На ньому плануємо подавати як загальні відомості з історії міста, так і висвітлювати окремі сторінки літопису Малина в ті чи інші історичні періоди. Тут знайдуть місце різноманітні епізоди з історії деяких куточків міста, його вулиць, майданів, установ; згадки про певних осіб – від гетьманів, полководців, керівників міста письменників до рядових малинчан, які так чи інакше причетні до становлення і розвитку міста. Вашій увазі будуть запропоновані й невеликі шкіци про минуле населених пунктів Малинщини, аналіз усних і писемних джерел, що стосуються малинської давнини і сьогодення. Адже саме з такої строкатої мозаїки вимальовується загальна історія Малина.

У старих альбомах зберігаються, а то й на горищах гинуть безцінні фотографії і документи 19-20 століть, щоденники із записами про події, що відбувалися в Малині. Не дайте загинути історичній пам’яті. Допоможіть у створенні цього сайту та музею!

Адже знання історії малої батьківщини – це один із наріжних каменів у формуванні загального світогляду, громадської позиції й патріотизму кожного громадянина.

Усі матеріали сайту друкуватимуться українською мовою. Та зважаючи на те, що вже більше ста років через соціально-економічні катаклізми існує чисельна малинська діаспора в Аргентині, Ізраїлі, Італії, Іспанії, Канаді, Німеччині, Польщі, Португалії, Росії, США, Чехії та інших країнах, деякі матеріали та документи подаватимемо російською та англійською мовами.

Запрошуємо до співпраці!

З повагою колектив засновників сайту «Історія Малина».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.