Туристичний маршрут “Давні ремесла Малинщини” (новий)

Туристичний маршрут «Давні ремесла Малинщини»

Маршрут  включає огляд експозиції про ремесла і промисли в Малинському  міському краєзнавчому музеї, майстер-клас з гончарства в ГО «Свічадо», участі в майстер-класі  з ткацтва в МБО «Захист дітей Чорнобиля»,  відвідування садиби «Полісся» в Рудні-Вороб’ївській, музейного комплекcу в школі с. Українка та відвідування етнографічного музею в Савлуках.

1.Малинський міський краєзнавчий музей

Тут зібрані старожитності та унікальні археологічні,  історичні знахідки різних епох. В музеї відображена історія міста та сіл району від найдавніших часів В експозиції давньої історії Малинщини широко представлені  матеріали археологічних розкопок на городищі, які протягом 2016-2019 років проводилися археологами. Серед них – зразки кераміки, предмети домашнього побуту, овруцькі пірофілітові прясельця, зброя, збруя коня, прикраси тощо. Значна увага приділена показу розвитку ремесел краю в добу середньовіччя, особливо чорній металургії та виготовленню скла. В музеї, чи не в перше в музейній  практиці країни, демонструється процес виготовлення в руднях криці з місцевої залізної руди, експонуються численні вироби з металу. Також в музейній колекції представлено предмети побуту та елементи зброї періоду Визвольної війни українського народу 1648-1654 рр. В експозиціях музею можна ознайомитися з широким спектром сільськогосподарської техніки поліщуків VI-XIX ст. та інтер`єром давньої поліської хати і господарського реманенту.

 2.Відвідування майстер-класу з гончарства в ГО «Свічадо» (керівник І.Оксаніч, мистецько-історичний центр, вул.Грушевського,40).

3.Відвідування майстер-класу з ручного ткацтва в МБО «Захист дітей Чорнобиля» (керівник Штуль Л.О.).

4.Садиба «Полісся» в Рудні-Вороб’ївській – це місцевий осередок зеленого туризму та ековідпочинку. Тут пропонуть  відпочинок у відреставрованих українських будинках, створених з екоматеріалів таких як дерево та глина. Меблі в кімнатах виготовлені у власній майстерні. Площа садиби складає 2 гектари та розділена на декілька зон.

 

5.Музейний комплекс в с.Українка.

Зразковий історико-краєзнавчий музейний комплекс Українківської школи (с.Українка) – розміщений в шкільному приміщенні і включає в себе 3 музейні кімнати – багатовікової історії села, «Бабусина світлиця» та «Дідусева клуня».  В музеї знаходиться майже 700 експонатів. Серед них унікальний нині діючий ткацький верстат. Туристам пропонується спробувати попрацювати за ткацьким верстатом та сфотографуватися біля нього.

6.Етнографічний музей в с.Савлуки (родини Романчуків).

Етнографічний музей у Савлуках створений в 2016 р. на базі родинної хати сестрами Галиною Іванівною та Надією Іванівною Романичук. В ньому налічується понад 500 експонатів, більшість з яких унікальна. Цікавими є речі з батьківської хати відомого етнографа, нашого земляка В.Т.Скуратівського.

Телефон для замовлення екскурсії +380 96 4334614.
Будемо раді бачити вас на нашому новому маршруті!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.